BRAMY GARAŻOWE


- SEGMENTOWE
- UCHYLNE
- ROLOWANE
- PRZEMYSŁOWE


BRAMY SEGMENTOWE


BramyDlaCiebie.pl Montaż bram segmentowych to nasza SPECJALNOŚĆ. Jeśli chcecie Państwo postawić na wysoką jakość, bezpieczeństwo i funkcjonalność proponujemy Państwu zastosowanie bramy segmentowej "Wiśniowski". Brama segmentowa "Wiśniowski" to: BEZPIECZEŃSTWO - panele stalowe są tak wyprofilowane, że nie ma możliwości przytrzaśnięcia palców, można swobodnie przesuwać dłoń po płaszczu bramy nawet w miejscach łączenia paneli. Przy użyciu odpowiednio dobranych sprężyn wspomagających pracę bramy unikniemy nieprzewidzianemu opadnięciu bramy i używając niewielkiej siły otworzymy ją. Dodatkowo brama może być wyposażona w urządzenie zabezpieczające przeciw pęknięciu sprężyny lub linki. FUNKCJONALNOŚĆ - dzięki pionowemu prowadzeniu płaszcza bramy można swobodnie zaparkować samochód na krótkim podjeździe. Brama segmentowa podczas pracy nie zachodzi na powierzchnię przed garażem tak jak brama uchylna. KOMFORT - dzięki wyposażeniu bramy w napęd można niezależnie od pogody komfortowo korzystać z bramy, a zastosowanie fotokomórek zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. CIEPŁO - Uk = 1,0 W/m2 x K to jeden z najlepszych na rynku współczynników przenikalności cieplnej uzyskany dzięki zastosowaniu wypełnionego pianką poliuretanową panelu o grubości 40[mm] z blachy stalowej i zastosowaniu uszczelek na całym obwodzie bramy oraz pomiędzy panelami.

Bramy segmentowe dostępne są w przetłoczeniach poziomych niskich, w przetłoczeniach kasetonowych lub z panelami gładkimi bez przetłoczeń. Biały lub brązowy to kolory typowe, ponadto bramy segmentowe dostępne są za dopłatą w każdym z 210 kolorów palety RAL. By dopasować bramę do stolarki okienno-drzwiowej proponujemy wykonanie bramy z jednym z kolorów drewnopodobnych: złoty dąb, orzech, machoń.


BramyDlaCiebie.pl BRAMY UCHYLNE
Podstawowym atutem bram garażowych uchylnych jest cena. Jeżeli nie chcecie Państwo zbyt wiele inwestować w bramę do garażu wolnostojącego czy do pomieszczenia gospodarczego proponujemy zastosowanie bramy uchylnej "Wiśniowski", podstawowe jej zalety to: WYGODA w użytkowaniu - sprawne użytkowanie gwarantuje zespół sprężyn naciągowych oraz samonastawne rolki. Zamykanie i otwieranie bramy przebiega stabilnie, łatwo i pewnie. BEZPIECZEŃSTWO - bezpieczne użytkowanie gwarantuje zastosowany zespół sprężyn naciągowych w osłonach. Dwupunktowe, zatrzaskowe ryglowanie daje zawsze pewność zamknięcia bramy, dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo mienia. TRWAŁOŚĆ - długoletnie użytkowanie bramy gwarantuje zastąpienie procesu spawania skręcaniem. We wszystkich bramach uchylnych ościeżnice są skręcane z zamkniętych profili stalowych, ocynkowanych, w ten sposób wyeliminowano możliwość powstania ewentualnych ognisk korozji. OCIEPLENIE LUB BEZ - lepszą izolację termiczną i akustyczną w pomieszczeniu zapewnia ocieplenie bramy i zabezpieczenie jej od wewnątrz panelami PCV. Natomiast wersja bez ocieplenia stanowi tanie rozwiązanie dla nieogrzewanych garaży.

Bramy uchylne dostępne są w 8 kolorach: biały RAL 9016, brązowy RAL 8014, ciemnobrązowy RAL 8017, niebieski RAL 5010, popielaty RAL 7016, oliwkowy BTX 4702, ceglasty BTX 2702, bordowy BTX 2701.BramyDlaCiebie.pl BRAMY ROLOWANE
Bramy rolowane proponujemy Państwu stosować przypadku braku możliwości zamontowania bram segmentowych. Ich minusem jest przede wszystkim cena oraz zastosowanie małej grubości profili aluminiowych co w okresie panowania niskich temperatur może prowadzić do przemarzania płaszcza bramy i w efekcie do wyziębienia garażu. Mimo tych wad bramy rolowane posiadają niewątpliwe zalety:
FUNKCJONALNOŚĆ - oszczędność miejsca w garażu i na podjeździe gwarantuje zwarta budowa bramy: brak prowadnic podsufitowych oraz pionowe prowadzenie płaszcza. Teraz zaoszczędzoną przestrzeń pod sufitem możesz zagospodarować tak jak chcesz: zawiesić narty, zgromadzić wędki itp.
BEZPIECZEŃSTWO - ochronę użytkowania gwarantuje system fotokomórek, hamulec bezpieczeństwa oraz optyczna listwa bezpieczeństwa - dzięki takim mechanizmom praca bramy jest pod ścisłą kontrolą. Hamulec bezpieczeństwa montowany jest standardowo do wszystkich bram powyżej 9m2 powierzchni, bramy mniejsze można wyposażyć dodatkowo w hamulec bezpieczeństwa.
TRWAŁOŚĆ - wieloletnie użytkowanie bramy zapewnia zastosowanie wysokiej jakości aluminium - materiału odpornego na korozję.


BramyDlaCiebie.pl BRAMY PRZEMYSŁOW
Uzupełnieniem naszej oferty bram są BRAMY PRZEMYSŁOWE SEGMENTOWE "Wiśniowski". Produkty te przeznaczone są dla firm i klientów indywidualnych do warsztatów, hal produkcyjnych, garaży wielostanowiskowych oraz innych obiektów przemysłowych gdzie bramy mają pracować częściej i pod większym obciążeniem niż bramy w garażach przydomowych. Bramy PRZEMYSŁOWE "Wiśniowski" są:
DOSTĘPNE W WYMIARACH TYPOWYCH - tylko firma "Wiśniowski" posiada w ofercie bramy przemysłowe w wymiarach typowych. Pozwala to projektantom obiektu zaplanować wymiar bramy, którą klient zakupi w dobrej cenie jako typową.
CIEPŁE - współczynnik przenikania ciepła dla bramy segmentowej MakroPro wynosi Uk = 1,0 W/m2 x K. Aby zapewnić dobrą izolację termiczną w pomieszczeniu bramę wyposażono w system uszczelek na całym obwodzie oraz w uszczelki pomiędzy panelami. Płaszcz wykonany jest ze stalowych segmentów o grubości 40 [mm], wypełnionych pianką poliuretanową.
NA KAŻDY WYMIAR bramy MakroPro i MakroPro Alu wykonywane są na zamówienie klienta, wymiar dostosowywany jest do istniejącego otworu. Bramy dostępne są w zakresie wymiarowym do 8000 [mm] szer. i do 5000 [mm] wys.
BEZPIECZNE - bramy wykonywane są zgodnie z normami i standardami europejskimi. W bramach MakroPro i MakroPro Alu bezpieczeństwo gwarantują zabezpieczenia zapobiegające samoczynnemu opadnięciu płaszcza: w przypadku uszkodzenia linki oraz w przypadku pęknięcia sprężyny. W bramach MakroPro 100 i MakroPro Alu 100 siłownik wyposażony jest w cichobieżną, samohamowną przekładnię ślimakową i urządzenie chwytające, które zabezpiecza przed opadnięciem bramy w przypadku zaniku energii, niezależnie od prędkości obrotowej, kierunku obrotów czy pozycji zabudowy. To samokontrolujące urządzenie ma bardzo dobre właściwości tłumiące w momencie chwytu. Do wszystkich typów bram z napędem Automatik stosuje się: fotokomórki, czujniki krawędziowej listwy bezpieczeństwa, sygnalizację świetlną itd.
SOLIDNE I TRWAŁE - elementy konstrukcyjne bramy wykonane są ze stali ocynkowanej (prowadnice, elementy łączące) lub z blachy stalowej ocynkowanej i powlekanej farbami poliestrowymi (panele). Płaszcz zbudowany jest z segmentów o grubości 40 [mm]. Gwarancją długotrwałego użytkowania jest wysokiej jakości panel dostępny w kilku wersjach: segment stalowy pełny, segment stalowy z okienkami, aluminiowy segment przeszklony. W segmentach zastosowano specjalny system wielowarstwowego zaginania blachy, który zapewnia stabilne mocowanie zawiasów.
SPRAWNE I CICHE - rolki toczne, po których przesuwa się płaszcz bramy w prowadnicach są łożyskowane oraz powlekane tworzywem sztucznym, suwliwie przesuwają się w zawiasach. Taki system zapewnia płynną, cichą i stabilną pracę bramy.
UNIWERSALNE - możliwość dostosowania rodzaju bramy oraz typu montażu do wymagań hal przemysłowych i magazynów gwarantuje wybór spośród kilku podstawowych typów prowadzenia. Bramy segmentowe można zamontować w każdych warunkach i w każdym pomieszczeniu.
DOBRZE WYPOSAŻONE - bramę segmentową można wyposażyć w drzwi przejściowe z samozamykaczem umożliwiające swobodną komunikację. Okienka lub aluminiowe segmenty przeszklone zapewniają stały dopływ światła z zewnątrz oraz pozwalają na kontrolowanie terenu przed bramą. W bramie można również zamontować kratkę wentylacyjną lub klapę odciągu spalin.